Europejski handel międzynarodowy oferuje szansę rozwoju Firmy i zwiększenie zysków dzięki nieograniczonej terytorialnie sprzedaży on-line. Sprzedaż ponad europejskimi granicami wiąże się z koniecznoscią zwrócenia uwagi na obowiązujace limity dostaw do klientów indywidualnych w kraju docelowym czyli tzw. LIEFERSCHWELLE. Istnieją sprecyzowane granice wartości netto dostaw, powyżej których Firma zobowiązana jest rozliczyć podatek w kraju dostaw docelowych.

Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców sprzedających towary do klienta indywidualnego poprzez platformy AMAZON, EBAY, ALLEGRO oraz sklepy internetowe.

Jeżeli roczna wartość dostaw do danego państwa przekroczy określone przez nie limity, opodatkowanie nastąpi w państwie odbioru przesyłki, gdzie przedsiębiorca musi zarejestrować się dla celów podatku VAT w danym państwie członkowskim i rozliczyć podatek zgodnie z zasadami w nim obowiązującymi. Każde państwo członkowskie ustala własny limit sprzedaży wysyłkowej - w przypadku Niemiec jest to kwota 100 000 euro. W przypadku przekroczenia limitu miejsce opodatkowania na terytorium państwa członkowskiego przeznaczenia towarów obowiązuje, począwszy od dostawy, którą przekroczono tę kwotę. Podatnicy, którzy przekroczyli limit sprzedaży wysyłkowej do danego kraju, nie mają żadnej możliwości wyboru miejsca opodatkowania. Muszą płacić podatek w kraju dokonania dostawy (przeznaczenia towarów).

 

W Państwa imieniu zatroszczymy sie o:

  • Proces rejestracji podatnika VAT w kraju przeznaczenia dostaw.
  • Prowadzenie korespondencji z zagranicznymi Urzędami Skarbowymi.
  • Wspólne przygotowywanie ważnych dokumentów oraz deklaracji w celu poprawnego rozliczenia podatkowego.
  • Doradztwo i opiekę ze strony profesjonalnych doradców podatkowych.
  • Kompleksową obsługę i doradztwo w zakresie rozliczania podatku w kraju docelowym.
  • Opracowanie i składanie elektronicznych formularzy i wniosków.
  • Rozliczenie podatkowe przekroczonych wartości sprzedaży.
  • Obsługę również w języku polskim.